• Info o MŠ

• Vážení rodičia ,

Ponúkame vám so stručné základné informácie o prevádzke MŠ. V prípade akýchkoľvek nejasností obráťte sa na triedne učiteľky.

Tlačivá:

treba  vrátiť (vyplnené* alebo čisté) najneskôr do 7 dní od nástupu Vášho dieťaťa do MŠ:

• evidenčný lístok * (meno, priezvisko dieťaťa, dátum narodenia, telef. číslo rodiča pre prípad náhleho ochorenia ď., zamestnanie rodičov, ich pracovná doba) do pozámky uviesť názov zdravot. poisťovne dieťaťa, prípadne alergie, či iné závažné skutočnosti, o ktorých by mal triedny učiteľ vedieť.

• vyhlásenie o bezinfekčnosti* - pri nástupe vyplniť len tmavší odstavec, ostatné budete podpisovať podľa potreby po každej neprítomnosti dieťaťa v MŠ, dlhšej ako 5 pracovných dní.

• prehlásenie rodiča o preberaní dieťaťa z MŠ inou osobou:

splnomocnenie – pre rodičom poverenú osobu, staršiu ako 18 rokov – uviesť meno, priezvisko, príbuzenský vzťah, podpísané rodičom dieťaťa,

so starším súrodencom(do 18 r.)- uviesť vek súrodenca-ov (venovať pozornosť uvedenej výstrahe), a tiež približný čas pravidelného odchodu.

Neodporúčame rodičom, aby dieťa chodilo do MŠ a z MŠ domov samé!

• prihláška za člena občianskeho združenia pri Spoločenstve rodičov CZŠ –

dobrovoľná, spojená so zaplatením ročného členského príspevku (11 € / 331,39 Sk) na rodinu, bez ohľadu na počet detí.

Nečlenovia hradia všetky náklady na niektoré akcie osobitne a v plnej výške, prípadne nemajú na ne nárok.(odporúčame prihlásiť sa)

Vypĺňajú len tí záujemcovia, ktorí nie sú prihlásení ešte z minulého škols. roka, najmä prostredníctvom starších detí -žiakov našej zákl. školy.

Denná prevádzka materskej školy:

začína o 6.30 hod, deti prichádzajú do MŠ do 8.00 hod., kedy sa MŠ z bezpečnostných dôvodov zamkne (do 11.30, a opäť od 12.00 do 14.00)

Denná prevádzka materskej školy končí o 16.30.

Telefónne číslo do MŠ: 5863 476

Prosíme Vás o dodržiavanie doby príchodu  do  MŠ a  odchodu  z  nej.

Potreby pre dieťa:

• papučky na prezutie

• pyžamko na spanie

• detské obliečky na posteľné prádlo (vankúšik, paplón, plachtička)

• detský vešiak do skrinky (podľa potreby)

• plastový pohárik na pitný režim do triedy

• náhradné oblečenie (tričko, pančuchy, spod. prádlo)- najmä pre ml. deti

• podľa potreby, cca 2x ročne: 1 balík (4 kotúče) toaletného papiera

• 100 ks(10x10) papier. vreckoviek

• 1 mydlo

• 1 detská zubná pasta

Všetky osobné veci dieťaťa musia byť podpísané.

Platby a poplatky:

• stravné – hradí sa mesiac vopred trvalým príkazom na úhradu alebo EB na účet č.: 8232332/200 vo VÚB (prípadne šekom vystaveným vedúcou ZŠS)

• vo výške 640.- Sk = 21,24 € (stravná jednotka na dieťa predškolského veku je 32.- Sk/deň) = 1,06 €

Pri poldennom pobyte je možné olovrant odhlásiť, desiata a obed sú povinné. Odhlasovanie zo stravy je možné 24 hod. vopred (osobne u vedúcej ZŠS, písomne na nástenke ZŠS pri vstupe do šatne, alebo telefonicky na tel.č.:5885289), pri náhlom ochorení sa v 1. deň môže zobrať strava do obedára.

Odhlasujú rodičia, nie učiteľky.

Preplatky na stravnom sa zúčtujú na účet platiteľa ročne.

• mesačný príspevok na čiastočnú úhradu nákladov, spojených s pobytom dieťaťa v MŠ – platí sa v hotovosti u triednej učiteľky oproti potvrdenke, vo výške stanovenej vnútorným predpisom riaditeľa ZŠ s MŠ = 301,26 Sk = 10,00 € (platné od 1.3.2009) cca od 8. do 15. v bežnom mesiaci.

Prosíme dodržiavať na  výveske uvedené termíny!

• polročné (ročné) príspevky schválené na stretnutí spoločenstva rodičov MŠ – (triedny fond, príspevok na hračky, členský príspevok do OZ SR pri ZŠ A.R.) Platia sa postupne, v termínoch, uvedených pri jednotlivých platbách na dverách tried.

Prosíme Vás, aby ste si všímali oznamy, vyvesené v šatni, na vchodových dverách, alebo na dverách tried.

Radi uvítame akúkoľvek materiálnu pomoc v rámci vašich možností (použiteľný odpadový kancelársky papier, sadenice rastlín, zvyšky textilu, a i. .......) a tiež pomoc pracovnú, podľa potrieb učiteliek (stolárske práce, šitie, opravy, exkurzie na vašich pracoviskách, brigády pri budovaní ŠD, ....)

Iné pokyny a požiadavky:

• Pre skvalitnenie našej práce a spolupráce s Vami zriadili sme v šatni pri dverách  „Schránku prianí, pochvál, sťažností a nápadov“, do ktorej môžete vkladať podnety - aj anonymne. Zaujímavé, či opodstatnené záležitosti budeme riešiť priebežne, alebo dohodou s Vami.

• Pri šatňových dverách je skrinka „nájdené veci“ – zabudnuté a nepodpísané odevy budú odkladané tam.

• Žiadame Vás, aby deti nenosili ráno do MŠ sladkosti (s výnimkou sviatkov detí - len mäkké cukríky), žuvačky v žiadnom prípade.

• Keďže MŠ má navštevovať len zdravé dieťa, nepodávame deťom liečivá ani na žiadosť rodičov.

• V záujme aj Vášho dieťaťa žiadame Vás o pravidelnú domácu kontrolu vlasov, ako prevenciu vzniku a šírenia pedikulózy.

Ďakujeme za ochotu a spoluprácu pri vytváraní dobrého prostredia pre Vaše dieťa.

Vaše učiteľky:

I. tr. Otília Jurigová, Klára Poláková