• O materskej škole

• Cirkevná materská škola zahájila svoju činnosť 2.9.2006 ako súčasť Základnej školy A. Radlinského.

Začínali tri pani učiteľky s 34 deťmi.

Dnes je materská škola trojtriedna, dopoludnia je 67 detí rozdelených do 3 skupín podľa veku.

O deti sa stará 6 kvalifikovaných učiteľiek v dvoch pracovných zmenách.

Čistotu, úpravu prostredia a bežné prevádzkové činnosti vykonáva pracovníčka v kumulovanej funkcii školníčka –upratovačka a výdaj stravy zabezpečuje pomocná kuchárka.

MŠ poskytuje celodennú aj poldennú starostlivosť (podľa požiadaviek rodičov) deťom vo veku od

troch do šiestich rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou.

Materská škola je umiestnená v budove základnej školy na prízemí, má samostatný hlavný vchod z dvora, druhý –vedľajší, pre zamestnancov- z priestorov ZŠ.

Predškolské zariadenie tvorí malá vstupná chodba, detská šatňa, veľká chodba spojená s jedálňou, dve navzájom prepojené triedy so samostatnými vchodmi z chodby, sociálne a hygienické zariadenie pre deti, kabinet a sklad pre učiteľky, kancelária a výdajňa stravy.

Strava pre deti je zabezpečovaná školskou jedálňou pri ZŠ s MŠ A. Radlinského,

3x denne v čase 8.30-9.00 (desiata), 11.00 -12.00 (obed) a 14.00-14.30 (olovrant).

Prvoradým cieľom materskej školy je v spolupráci s rodinou rozvíjať v každodenných činnostiach

duchovný život detí, vytvárať pre ne podnetné prostredie v duchu kresťanskej filozofie a morálky.

Smerom k rodičom zvýrazňujeme nutnosť jednotného svetonázorového pôsobenia na deti v škole

aj v rodine, aby sa tak predišlo škodlivej dvojkoľajnosti vo výchove.

Tiež zapájame rodičov do náboženských aktivít detí a prebúdzame v nich zodpovednosť

za ich duchovný rast (spoločné modlitby, sv. omše, iné mimoškolské činnosti, ponuka sebavzdelávania pomocou ponúkanej literatúry).

Po materiálnej stránke je materská škola za krátku dobu svojej existencie pomerne dobre vybavená,

otvorená ďalšiemu rozvoju a zveľaďovaniu. Prioritou najbližšieho obdobia je vybudovanie stabilného a kvalitného areálu pre hry detí na školskom dvore.

Hlavnou výhodou našej MŠ je bezproblémový prechod do základnej školy, pretože dieťa ostáva v známom prostredí, v kruhu pôvodného kolektívu z materskej školy. Nehovoriac o perspektíve ďalšieho kvalitného vzdelávania v 8 -ročnom gymnáziu, takže dieťa má možnosť prežiť v našej škole obdobie od mladšieho predškolského veku až po maturitu.

Personál materskej školy

Otília Jurigová