• Kytica vďaky matkám

• Vážení rodičia, srdečne Vás pozývame na slávnosť Kytica vďaky matkám, ktorý sa uskutoční v nedeľu 17.5.2009 o 14.30 v MsKS.
          • Tehlička pre misie

• Tehlička pre Sudán

Naša škola, ZŠ s MŠ a gymnázium A. Radlinského, sa zapojila do 4.ročníka podujatia TEHLIČKA PRE MISIE,
            ktorej cieľom je nielen oboznamovať s problémami chudobnejších krajín, ale predovšetkým viesť k zamysleniu, spolupatričnosti a zodpovednosti.
            Tohoročná Tehlička bola venovaná južnému Sudánu, jednej z najchudobnejších krajín sveta.
            Tehličku organizovalo občianske združenie SAVIO, Miletičová 7, Bratislava, formou verejnej zbierky. ktorá sa konala na celom území SR . Trvala od 25.februára do 12. apríla 2009.
            Cieľom podujatia bolo:
            • viesť deti a mládež k spolupatričnosti s osudmi rovesníkov, ktorí žijú v ťažších podmienkach a často zápasia s každodenným prežitím
            • prebúdzať v nich nielen súcit, ale aj spoluzodpovednosť za kvalitu života vo svete
            • viesť mladých, aby sa osvojené horeuvedené hodnoty prejavili v ich každodennom konaní
            • získať finančné prostriedky na podporu výstavby a fungovania škôl v Juba – Gumbo (južný Sudán)
            Tieto zámery sme spojili s časom pôstu ako obdobím sebazáporu, zriekania sa materiálnych dobier v prospech druhých.

Celková suma, ktorú sa podarilo vyzbierať v našej škole, činila 223,23 € a bola odoslaná na účet tejto verejnej zbierky.
            Pán Boh zaplať všetkým, ktorí prispeli na potreby chudobných a aj takýmto spôsobom pomohli ľuďom, ktorí majú oveľa menej ako my, ale Ježiš ich miluje rovnako ako každého z nás.