• Školské majstrovstvá Slovenska

• Z poverenia Ministerstva školstva SR,SAŠŠ a CVČ JUNIOR Banská Bystrica usporiadala
            ZŠ Angyalova Kremnica v lyžiarskom stredisku SKALKA Školské majstrovstvá Slovenska
            v behu na lyžiach pre rok 2009.
            Počas dvoch dní súťažili mladí lyžiari-bežci o titul najlepší jednotlivec,
            najlepšia štafeta a najlepšie družstvo.Oravské bežecké lyžovanie veľmi úspešne
            reprezentovali žiaci ZŠ s MŠ A.Radlllinského DK. Za náročných poveternostných podmienok
            pri hmle a silnom vetre boli v prvý deň šampionátu na programe preteky jednotlivcov
            voľnou technikou.
            V kategórii žiačok v behu na 3km obsadila ALŽBETA MAJDIŠOVÁ vynikajúce 2.miesto.
            LUCIA PODSTRELENÁ dobehla na 11.mieste,SILVIA ĎUROTOVÁ na 12.mieste,IVANA DIEŠKOVÁ na
            13.mieste a MARCELA MATISOVÁ na 14.mieste.
            V kategórii žiakov v behu na 4km napodobnil HENRICH LONSKÝ Alžbetu Majdišovú, keď dobehol
            na 2.mieste.PATRIK ŠOCH obsadil v silnej konkurencii 25.miesto.
            Druhý deň súťažili štvorčlenné družstvá v štafetovom behu klasickou technikou. Dievčatá
            dolnokubínskej ZŠ s MŠ A. Radlinského v zložení ALŽBETA MAJDIŚOVÁ, SILVIA ĎUROTOVÁ, LUCIA
            PODSTRELENÁ,IVANA DIEŚKOVÁ potvrdili výbornú formu, skončili na
            2.mieste.
            V celkovom hodnotení družstiev, do ktorého sa bral čas pretekárok z individuálneho závodu
            a čas štafety, obsadili dievčatá krásne 2. miesto.